Здрави битки и неочаквани 1/4-финалисти на турнира в София

Вече са известни 1/4-финалистите на снукър турнира от Европейския тур в София. Лидерът в световната ранглиста Марк Селби победи Роби Уилямс с 4:2 фрейма, след като записа в сметката си най-добри брейкове от 56 и 108 точки. Двете партии на Уилямс пък бяха спечелени в самото начало на мача, когато той се отчете със серии от 107 и 73 точки.

Световният шампион от 2005 година Шон Мърфи нямаше никакъв проблем срещу шесткратния финалист от ”Крусибъл” Джим Уайт и го победи с 4:0 части. Магьосника показа блестяща игра и с брейкове от 95, 90 и 70 точки стигна до успеха. Следващият му съперник е Селби.

Белгийският талант Лука Бресел даде само фрейм на Марк Кинг, като същото стори и Мартин Гулд в двубоя си срещу Рики Уолдън. В сблъсъка на ветераните Марк Дейвис се наложи с 4:1 фрейма срещу Алън Макманъс, като англичанинът направи най-силни брейкове от 71, 65 и 80 точки съответно в първата, втората и четвъртата партии.

Интересен изцяло английски дуел имаше между Джо Пери и Питър Ебдън. Световният шампион от 2002 година излезе краен победител с 4:2, а най-добрите му брейкове бяха от 76, 82 и 85 точки. Пери пък записа срещу името си само един халф-сенчъри брейк от 56 точки в четвъртия фрейм.

Изненадата в 1/8-финалната фаза днес в зала ”Универсиада” дойде от отпадането на бившия номер 1 в световната ранглиста Джъд Тръмп. След 7-фреймовата трудна победа срещу Греъм Дот вчера, днес състезателят от Бристол не успя да се справи с Майкъл Уасли. Заемащият едва 102-ото място в световната ранглиста Уасли се наложи с 4:3 фрейма и така си осигури място в следващата фаза, където ще играе срещу Ебдън. Първите четири партии между Тръмп и Уасли бяха поделени. Световният номер 6 поведе след серия от 76 точки, но след това съперникът му спечели две поредни партии след най-силен брейк от 108 точки. Халф-сенчъри брейк от 54 точки донесе успеха на Тръмп за 2:2, след което той измъкна и накъсаната пета част, за да излезе напред в резултата – 3:2.  Равенството бе върнато по впечатляващ начин, след като 24-годишният Уасли реализира сенчъри брейк от 133 точки за 3:3. В решаващия фрейм Тръмп започна чудесно и по всичко изглеждаше, че ще спечели мача, но брейкът ми приключи на 60 и Уасли затвори срещата в своя полза след силна серия от 75 точки.

Мачовете от 1/4-финалната фаза са от 13,00 часа.