Бразилия удари Русия с 3:1 в луд мач във Верона

Бразилия и Русия сътвориха един от най-драматичните мачове на Мондиал 2014 в Италия, след като в истински спектакъл в Пала "Олимпия" във Верона "Селесао" се наложи над "Сборная" с 3:1 (25:17, 25:27, 25:19, 27:25).

В последния ден от мачовете в Група F Бразилия ще спори със САЩ за първото място. Световните шампионки от 2010 от Русия ще трябва да търсят задължителна победа срещу Сърбия, ако искат да намерят място във финалната шестица.

Мачът Бразилия - Русия се превърна в истинско дерби, като във втория гейм момичетата на селекционера Зе Роберто не се възползваха от солидна преднина (10:2) и вместо да поведат с 2:0 гейма, допуснаха пълен обрат и изравняване на резултата след 25:27.

Все пак в третата част Бразилия си върна водачеството в мача, но истинската драма настъпи в четвъртата. Тогава волейболистките на Юрий Маричев водеха с 20:12, но това не се оказа достатъчно поне за тайбрек, след като бразилките показаха страхотен характер и не само, че стопиха пасива си, а и стигнаха до 27:25 след едва втория си мачбол.

Най-резултатна бе Таиса Менезеш с 22 точки (3 аса, 7 блока), а Жаклин Карвальо добави 16 точки (1 ас, 3 блока).

Татяна Кошельова заби 21 точки (1 ас, 3 блока) за Русия. Наталия Гончарова добави 20 точки (5 блока).

БРАЗИЛИЯ - РУСИЯ 3:1 (25:17, 25:27, 25:19, 27:25)
БРАЗИЛИЯ: Фабиана Клаудино 13, Данииле Линс 5, Таиса Менезеш 22, Жаклин Карвальо 16, Шейла Кастро 8, Фернанда Родригес 6 - Камила Брайт-либеро (Габриела Гимараеш 2, Тандара Кайшета 6, Фабиола Алмейда, Наталия Перейра)
Старши-треньор: Жозе "Зе" Роберот Гимараеш
РУСИЯ: Яна Шчербан 7, Наталия Гончарова 20, Екатерина Косияненко 1, Ирина Фетисова 7, Татяна Кошельова 21, Юлия Подскалная 4 - Ана Маллова-либеро (Екатерина Гамова 8, Евгения Старцева 2)
Старши-треньор: Юрий Маричев.