България с лесно 3:0 над Казахстан (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистките от националния отбор на България записаха лесна 4-та победа на световното първенство в Италия. "Лъвиците" биха без особени проблеми категорично Казахстан с 3:0 (25:22, 25:15, 25:13) в третия си мач от Група "F" на втората фаза на Мондиала, игран тази вечер пред над 3000 зрители в зала "Пала Панини" в Модена.
България с лесно 3:0 над Казахстан
По този начин българките останаха 6-ти във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 4 загуби, докато Казахстан остана на последното 8-мо място без победа и без спечелена точка до момента. Утре (5 октомври) в последните си срещи в групата България играе с Холандия, която по-рано днес отстъпи на Турция с 1:3, а казахстанките ще спорят с туркините. Двубоите са съответно от 21,00 и 18,00 часа българско време.
Първият гейм на срещата започна по-добре за казахстанките, които поведоха с 5:2 след блокада на Олга Наседкина и две атаки на Татяна Мудритская. Разликата се запази ди 8:5 след поредна успешна атака на Мудритская. Последваха грешки на Радмила Береснева и Сана Анаркулова и ас на Емилия Николова и 8:8. Равенството се запази до 10:10, след което "лъвиците" дръпнаха с 13:10 след нова грешка на Береснева и успешни контри на разпределителката Диана Ненова и капитанката Страшимира Филипова. Играта продължи точка за точка до 16:13 след сервис в аут на влязлата като резерва за Казахстан Яна Ягодина. Последва ново равенство при 16:16 след две грешки на българките и контра на Анаркулова. България отново дръпна при 19:17 след атака на Еми Николова и контра блок-аут на Елица Василева. Преднината на България стана 23:18 след атака от краче на Страши Филипова последвана от технично отиграване и блокада на Добриана Рабаджиева. В крайна сметка момичетата на Владимир Кузюткин спокойно взеха гейма с 25:22 след силна атака на Еми Николова.
Втората част тръгна отлично за българките, които дръпнаха с 5:1 след технична атака на Ели Василева, страхотен блок на Еми Николова и ас тип "чекмедже" на Доби Рабаджиева. Разликата нарасна до 8:3 след блок-аут на Цветелина Заркова и контра на Страши Филипова. Преднината на "лъвиците" нарасна първо на 10:4, а след това до 13:6 след ас на Страши Филипова. Втората техническа пауза пък дойде при резултат 16:7 за България две отлични изяви в атака на Доби Рабаджиева. Българските волейболистки запазиха предимството си до 20:12 след грешка на Сана Анаркулова и до 23:14 след нов ас на Страши Филипова, след което без проблеми затвориха гейма при 25:15 след поредна силна атака на Доби Рабаджиева.
Третият гейм стартира равностойно до 6:6, след което България поведе с 8:6 след две успешни атаки на Страши Филипова. Играта продължи точка за точка до 12:10, след което последваха контра блок-аут на Еми Николова и атака в аут на Татяна Мудритская от казахстанките - 14:10 и тайм-аут за Олександър Гутор. Въпреки това, второто техническо прекъсване дойде при 16:11 за "лъвиците" след контра блок-аут на Ели Василева. Последваха нова грешка на Казахстан и поредна атака от краче на Страши Филипова и 18:11. Резултатът стана 21:12 след силна атака на влязлата като резерва за българския тим Кремена Каменова, след което България спечели гейма с убедителното 25:13 след атака в аут на Олга Наседкина, а с това и мача с 3:0.
Най-полезни за българския тим станаха капитанката Страшимира Филипова (1 блок, 2 аса и 75% ефективност в атака) и Добриана Рабаджиева (1 блок, 1 ас, 61% ефективност в атака и 65% перфектно посрещане) съответно с 15 и 13 точки за победата. За казахстанките Татяна Мудритская завърши с 16 точки.
БЪЛГАРИЯ - КАЗАХСТАН 3:0 (25:22, 25:15, 25:13)
БЪЛГАРИЯ: Диана Ненова 2, Емилия Николова 10, Добриана Рабаджиева 13, Елица Василева 10, Страшимира Филипова 15, Цветелина Заркова 5 - Мария Филипова-либеро (Кремена Каменова 2, Христина Русева 1, Лора Китипова, Елена Колева)
Старши-треньор: Владимир Кузюткин
КАЗАХСТАН: Татяна Мудритская 16, Людмила Исаева 3, Сана Анаркулова 11, Олга Наседкина 6, Корина Ишимцева 1, Радмила Береснева 3 - Марина Стороженко-либеро (Яна Ягодина 1, Алена Омелченко, Ирина Лукомская, Татяна Фендрикова-либеро)
Старши-треньор: Олександър Гутор.

СНИМКИ: FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - КАЗАХСТАН 3:0 - ТУК!!!