Милан излезе четвърти, голове-красавци носят успех с 2:0 над Киево (видео)

С голове на Съли Мунтари в 55-ата минута и Кейсуке Хонда от фаул в 77-ата Милан победи Киево с 2:0 във втория двубой от програмата на 6-ия кръг в Серия А. Двубоят беше много важен за "росонерите", които започнаха отлично сезона, но след това забавиха ритъм, като в последните си три срещи допуснаха загуба от шампиона Ювентус и записаха две ремита с Емполи и Чезена. С успеха "росонерите" се изкачиха временно на четвъртото място с 11 точки, докато Киево остана 15-и с едва четири.

Домакините започнаха активно, като атаките им преминаваха предимно по левия фланг. Още в началните минути обаче гостите показаха, че са готови на по-твърди действия, за да опазят вратата си от опасност. Гостите започнаха да поглеждат към вратата на Милан, като стигнаха до първото си положение в 10-ата минута, когато Бирса изведе Палоски опасно вдясно на вратата, но нападателят на гостите не успя да се възползва.

Двубоят продължи с редуване на атаки към двете врати, като нито един от двата отбора не успяваше да овладее инициативата.
В 32-ата минута Радованович стреля към вратата на Милан, но Абиати спаси. В 40-ата минута Милан стигна до много добро положение за гол, но защитникът Алекс се размина с топката след хубаво центриране в наказателното поле.

След почивката Милан вдигна значително оборотите, като проблеми за стража на гостите Барди успяха да създадат Торес, Менес и Бонавентура. В 52-ата минута Менес центрира опасно, като изпълнението му можеше да мине и за удар към вратата, но Барди отново спаси. Постепенно гостите се прибраха в собствената си половина.

Кулминацията настъпи в 55-ата минута, когато ганайската звезда на "росонерите" Съли Мунтари стреля неспасяемо от границата на наказателното поле и не остави никакви шансове за Барди. В следващите минути Милан пропусна да увеличи аванса си след лоши отигравания в близост до вратата на Кейсуке Хонда и Фернандо Торес.

В 78-ата минута Милан все пак стигна до втори гол, след като японският халф Кейсуке Хонда изпълни превъзходен пряк свободен удар, който попадна директно във вратата. Това бе негов четвърти гол този сезон от шест мача, което го прави голмайстор на тима. Резултатът се запази докрая и така Милан записа третата си победа в шампионата в Серия А и увеличи негативната серия на тима от Верона в Милано. От 13 мача насам Киево е спечелил едва 2 точки на "Джузепе Меаца", а головата разлика е 8:32 в полза на Милан.

Именно във Верона "росонерите" гостуват в следващия кръг след паузата заради европейските квалификации, но Найджъл де Йонг ще отсъства заради натрупани жълти картони.