Реабилитираният Флетчър донесе първата победа на Съндърланд за сезона

Върнатият в стартовия състав на Съндърланд нападател Стивън Флетчър отбеляза два гола за своя тим при успеха с 3:1 над Стоук Сити, който бе и първи за сезона за отбора на Густаво Пойет. Конър Уикъм откри резултата на "Стейдиъм ъф Лайт", но Чарли Адам възстанови набързо равенството във вихрени начални минути на мача.

Стивън Флетчър обаче върна аванса на домакините в 23-ата минута, а след това подпечата и успеха на отбора си с втория си гол в мача в 79-ата. По този начин нападателят, който от август месец не бе започвал като титуляр за своя отбор, донесе победата на "черните котки", изкачила ги в горната половина на таблицата.

Конър Уикъм откри резултата в 5-ата минута с глава отблизо, но Чарли Адам възстанови равенството в 15-ата минута след дълъг рейд на Виктор Моузес и пас към другия бивш футболист на Ливърпул. Размяната на голове обаче бе продължена от Стивън Флетчър, който получи пас от партньора си в атака Уикъм и върна аванса на домакините.

Отново Флетчър бе точен и за крайното 3:1, след като отблизо опъна мрежата на Асмир Бегович след центриране на Уикъм.