Джокович не даде шанс на Мъри и е на финал

Четирикратният шампион и защитаващ титлата си от предишните два сезона Новак Джокович (Сърбия) се класира за финала на силния турнир по тенис в китайската столица Пекин с награден фонд 3,75 милиона долара. Джокович победи на полуфиналите олимпийския шампион Анди Мъри (Великобритания) с 6:3, 6:4 за 1:37 час и за пети път в кариерата си ще играе на финала в Пекин.

Водачът в световната ранглиста остана непобеден в историята на надпреварата, като записа 23-ата си победа в 23 мача в китайската столица. Джокович взе лесно първия сет и поведе с 2:0 във втория. Анди Мъри изравни 3:3, след което поведе за първи път в сета. При 4:4 и сервис на британеца, Джокович стигна до две точки за пробив, реализира първата, а след това взе сервис гейма си на нула и затвори мача.

Така Джокович записа шестата си победа в последните седем двубоя срещу Мъри. Мъри игра осмия си мач за последните 10 дни, след като миналата седмица спечели трофея в Шънчжън. В спор за титлата Джокович ще срещне победителя от мача между номер 3 Томаш Бердих (Чехия) и Мартин Клижан (Словакия), който вчера отстрани Рафаел Надал.