Банско спря устрема на "орлетата" в дербито на Югозапада

Банско победи Пирин (Благоевград) с 1:0 в дербито на Югозапада и продължава без загуба от началото на сезона в Б група. По този начин момчетата на Александър Томаш спряха серията на гостите от пет последователни победи.

Голът за домакините вкара Борислав Хазуров в 18-та минута. Нападателят засече центриране на Борислав Краев и след удар в гредата топката влезе в мрежата. До края на полувремето банскалии изпуснах още едно положение за гол, след хубав удар на Любомир Витанов.

През второто полувреме Мартин Тошев от гостите пропусна две чисти положения за изравняване, като едното бе на празна врата в 84-та минута.