Цървена звезда вгорчи дебюта на Левски в Адриатическата лига

Левски започна участието си в Адриатическата лига с тежка загуба. Българският шампион отстъпи с 30 точки разлика при гостуването си на Цървена звезда в Белград - 85:55. Близо 4000 души изгледаха мача на откриването на сезон 2014/2015 в белградската зала "Пионир", а местните любимци решиха срещата изцяло през второто полувреме, когато затегнаха защитата и отказаха Левски.

Българите бяха по-добрият отбор в първите минути и изненадаха сръбския си съперник, повеждайки бързо със 7 точки - 4:11. "Сините" запазиха водачеството, а играта в нападение на "звездашите" не вървеше и така минута преди края Левски бе напред с 11:15. Домакините успяха да съкратят изоставането си след отлично включване на Лука Митрович и изравниха до 17:17 след една изиграна четвърт.

Цървена звезда поведе за първи път в мача след 11 минути игра, когато Блажич вкара за 19:17, а след това задържа разликата за да се стигне до 25:23. Левски отговори с пет поредни точки след тройка на Симеонов и кош на Пупович за 25:28, преди сърбите да вкарат топката в подкошието, където 222-сантиметровият Бобан Марянович поведе своите за серия от 13:3, която върна преднината на тима - 38:31, а на почивката резултатът бе 42:35.

Добри изяви на Пупович и Симеонов доближиха родните шампиони на точка от сърбите - 44:43, но домакините вдигнаха оборотите в защита и поведоха с 51:43 след седем безответни точки четири минути преди края на частта. Цървена звезда наложи тотално надмощие и завърши тази четвърт с 14-4, за да се стигне до 65:47 след 30 минути.

Дженкинс направи разликата 20 точки в началото на последните 10 минути - 67:47, а преднината на сръбския вицешампион продължи да нараства главоломно, за да достигне първо 78:53, а след това и 85:55 след 40 минути игра.

Алекс Симеонов бе най-резултатен за българите с 10 точки. Милян Пупович добави 9, а Павлин Иванов - 8.

За Цървена звезда Лука Митрович наниза 18, Бобан Марянович вкара 14, а Неманя Дангубич - 11.

Следващият мач на българите е срещу друг белградски тим - Мега Визура, но този път като домакин в зала "Универсиада". Двубоят е във вторник (7 октомври).

ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА - ЛЕВСКИ 85:55 (17:17, 25:18, 23:12, 20:8)