Монтана се справи с ПФК Бургас

Отборът на ПФК Бургас загуби с 0:1 гостуването си на Монтана. Единственото попадение в срещата бе дело на Асен Георгиев в 71-ата минута. Бургазлии играха близо час с човек по-малко, след като в 34-ата минута Любомир Любенов получи директен червен картон.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от взрива в предприятието за производство на боеприпаси край село Горни Лом. Още в 10-ата минута наставникът на Бургас Ангел Стойков трябваше да направи принудителна смяна. На мястото на контузения Петър Патев, в игра се появи Стоян Мантаров. В 30-ата минута Бургас имаше възможност да излезе напред в резултата. Любенов центрира отлично от фаул на далечната греда, там Мантаров засече с глава, но топката мина малко над напречната греда. В 34-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като директен червен картон получи Любомир Любенов. Въпреки че останаха с 10 души на терена, бургазлии не допуснаха сериозно голово положение пред вратата си до края на първата част. Домакините достигнаха единствено до далечен изстрел на Георгиев и удар с глава на Лазаров, който мина високо над напречната греда.

През второто полувреме Бургас можеше да отбележат попадение в 57-ата минута, но удар от далеч на Цонков мина на сантиметри от дясната греда на Иванов. В 70-ата минута гостите изтърваха нов отличен шанс за гол. Борисов центрира отляво, Станчев засече, но топката мина малко над напречната греда. Буквално в следващата атака Монтана поведе. След разбъркване в наказателното поле пред Георгиев, неговият съфамилник от състава на домакините се оказа най-съобразителен и от близко разстояние реализира. В 84-ата минута бургазлии имаха претенции за незачетен гол. Мантаров напредна отляво, центрира към Борисов, който с глава насочи топката към мрежата. Кълбото сякаш премина голлининията, преди да бъде изчистено от играч на домакините, но съдията прецени, че попадение няма.

"Честитя победата на Монтана. Имахме своите положения, които за съжаление не успяхме да реализираме. Червеният картон на Любенов е безспорен. Глупава постъпка от опитен футболист. Той ще си понесе наказанието за това. Иначе искам да благодаря на всички останали момчета, които играха страхотно, бориха се до последно, нямам никакви забележки към тях. Двубоят не беше от някакво изключително качество, но в  Монтана има футболна обстановка, която предразполага. Искам да заявя най-категорично, че нямаме амбиции и апетити за „А” група. Играем мач за мач. Стремим се да побеждаваме във всяка среща. Това е нашата цел”, коментира след двубоя наставникът на ПФК Бургас Ангел Стойков.

Той благодари на журналистите от град Монтана, които определиха дебютантите в професионалния футбол като изключително стойностен отбор, който може да обърка много сметки.