Автогол сломи ХИК срещу Брюж (видео)

Отборът на Брюж постигна първа победа в груповата фаза на Лига Европа. Белгийският тим разгроми като гост ХИК (Хелзинки) с 3:0 и оглави класирането в група "В", заедно с Торино. Автогол на Маркус Хайкинен в 19-ата минута даде аванс на гостите и до голяма степен улесни задачата им срещу един съперник, който бе излязъл с идеята да брани нулевото равенство. Защитникът на ХИК не се оприентира след центриране от корнер и прати топката в собствената си врата.

В 70-ата минута загубена топка в средата на терена доведе до бърза контра на гостите. Антонио Доблас спаси удара на Том де Сутер, но при добавката нападателят не сбърка. Крайният резултат беше оформен от Де Бьок, който прати топката във вратата с прецизен изстрел от фаул.

ХИК (ХЕЛЗИНКИ) - БРЮЖ 0:3
0:1 Хайкинен (19) авт.
0:2 Де Сутер (70)
0:3 Де Бьок (78)