Партизан се изложи в Гърция (видео)

Партизан изигра един от най-слабите си мачове от много време насам и загуби с 0:2 гостуването си на Астерас Триполис в Лига Европа. "Гробарите" бяха напълно безпомощни срещу амбициозния гръцки тим и дори можеха да си тръгнат с повече голове. Статистиката на отправените удари към двете врати е повече от красноречива - 23 за домакините и само 4 за сръбския гранд.

Данко Лазович беше единственият чист нападател на Партизан, но той не получи никаква подкрепа от съотборниците си. В същото време отбраната на "черно-белите" изнемогваше и в 22-ата минута логичното се случи. Пабло Маца елегантно изведе Фернандо Усеро на стрелкова позиция и той от втория опит преодоля Милан Лукач - 1:0. Стражът на Партизан се намеси белстящо само минута по-късно, когато спаси удар на Маца.

За разлика от мача с Тотнъм в първия кръг, днес футболистите на Партизан бяха тотално демобилизирани и дори не затрудниха съперника си. В началото на втората част Факундо Пара вкара втори гол за Астерас Триполис, а до края на мача само добрите намеси на Лукач спасиха сърбите от разгром.

Астерас Триполис и Партизан водят в класирането в група "С" с по 4 точки, а Партизан и Бешикташ, имат по 1 точка.

АСТЕРАС ТРИПОЛИС - ПАРТИЗАН 2:0
1:0 Усеро (22)