Ред Бул обърна Астра в Румъния (видео)

Отборът на Ред Бул Залцбург направи пълен обра и победи Астра (Гюргево) в гостуването си в Румъния от група "D" на Лига Европа. Домакините първи отриха резулата, но австрийският тим отбеляза два гола, за да обърне нещата в своя полза за крайното 1:2.

Сето даде преднина на Астра в 15-ата минута след като бе намерен пред наказателното поле и със силен удар направи 1:0. В 36-ата минута обаче Кампъл бе изведен в пеналта и с техничен изстрел възстанови равенството, а в 42-ата минута след хубава атака на Ред Бул Алан с пета попаде за Сориано, който от близо прехвърли вратаря за крайното 1:2.

Така Ред Бул има актив от 4 точки и заема второто място в таблицата. Астра пък се очертава като големият аутсайдер в групата и е на последната позиция без спечелена точка.