Тонев и Селтик прекършиха Динамо (Загреб) след куп пропуски на хърватите (видео)

Шотландският гранд Селтик надви като домакин Динамо (Загреб) с 1:0 в среща от Група "D" на Лига Европа. Единственото попадение в двубоя реализира още в 6-ата минута Крис Комънс, а хърватският тим пропусна куп възможности да стигне поне до равенство. Селтик събра 4 точки и дели първото място в подреждането в групата с австрийския Залцбург. Динамо (Загреб) е трети с 3 точки, а на последната четвърта позиция е Астра (Гюргево) с 0 точки.

Българският офанзивен халф Александър Тонев бе титуляр за Селтик и игра до 87-ата минута, когато бе сменен от норвежеца Йо Инге Бергет.

В 6-ата минута "детелините" излязоха напред в резултата. Крис Комънс получи топката от Антъни Стоукс в наказателното поле на хърватите и с прецизен удар по земя не остави шансове на вратаря Едуардо. До края на първата част обаче гостите неведнъж застрашиха сериозно вратата на Крейг Гордън и можеха да изравнят резултата. Уилсън Едуардо непрекъснато тормозеше отбраната на шотландците, като в 28-ата минута с великолепен далечен изстрел удари греда.

В 54-ата минута Крейг Гордън направи решаващо спасяване след удар на Уилсън Едуардо, а две минута по-късно капитанът на "детелините" Скот Браун с важна намеса в отбрана пресече опасно подаване към играч на гостите. В заключителните минути Ел Араби Судани на два пъти можеше да реализира гол за хърватите, но първо Гордън спаси удара му по земя, а после алжирският нападател стреля неточно след разбъркване пред вратата на домакините. В крайна сметка, Селтик удържа добрия за шотландците резултат и се поздрави с първа победа от началото на борбата в груповата фаза на турнира.

СЕЛТИК - ДИНАМО (3) 1:0
1:0 Комънс (6)