Лукойл Академик с труден успех над Берое

Отборът на Лукойл Академик записа нова победа в предсезонната си подготовка, след като се наложи над Берое с 80:72 във втория ден на прителския турнир, който се провежда в Стара Загора.

Това е втори успех за „студентите” в надпреварата, след като в първия си двубой те се наложиха над Рилски спортист (Самоков).

Най-резултатен за селекцията на Йовица Арсич беше новото попълнение Александър Груев, който записа срещу името си 20 точки, а Чарлс Томас и Симеон Найденов добавиха съответно по 14 и 11 точки за успеха.

Дуейн Джаксън вкара 16 точки за старозагорци, докато Венцислав Петков и Майк Блек завърпиха съответно с по 15 и 13 точки.

Първото полувреме премина под знака на постоянната размяна на надмощие между двата тима. Гостите от Правец успяха да поведат с минимална преднина – 21:17 след първите десет минути, но след това баскетболистите на Берое затегнаха защитата и съумяха да стопят пасива си до само точка – 40:41 на почивката.

Третата част отново бе равностойна, като разликата в резултата се запази една точка в полза на Академик, но в заклюителните десет минути „студентите” вдигнаха оборотите и успяха да се откъснат с осем точки напред, за крайното 80:72.