Симеоне: Получи се тактически интелигентен мач

Треьнорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне остана доволен от победата с 1:0 над Ювентус в група "А" на Шампионската лига. Според него се е получил тактически много интелигентен мач, който за щастие е отишъл на сметката на неговия тим.

"Изправихме се срещу много силен отбор. Получи се много интелигентен в тактическо отношение мач. Юве има силни нападатели и истински шампиони в халфовата линия, както и опитна защита от трима. Не е лесно да се играе срещу този отбор. Знаехме, че имаме шанс да ги изненадаме с центрирания, защото на тях им е трудно да затварят крилата. Позволихме им да пресират в средата на терена и през първото полувреме те играха по-добре. Ние обаче бяхме по-агресивни след почивката и бавно се виждаше, че вървим към победата. Мачът се отвори, когато пуснахме Гризман и заиграхме с 4-4-2. За щастие успяхме първи да отбележим гол", заяви Симеоне.