Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Леверкузен наказа Бенфика (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) победи с 3:1 Бенфика в мач от Група "С" на Шампионската лига. Германците дръпнаха с 2:0 до почивката след попадения на Щефан Кислинг и Хюн-Мин Сон. През втората част Едуардо Салвио намали за португалците, но Хакан Чалханоолу от дузпа оформи крайното 3:1.

Резултатът бе открит в 25-ата минута, когато Кислинг довкара в мрежата един избит удар на Сон от Жулио Сезар. Десетина минути по-късно кореецът сам вкара за 2:0 след пас на Карим Белараби. До края на първата част домакините имаха тотално надмощие и гостите можеха да се приберат и с още голове във вратата си.

След почивката Бенфика изравни играта и успя да намали в 62-ата минута след бърза контраатака чрез Салвио. Само две минути по-късно обаче Жардел спъна Кислинг в наказателното поле и Чалханоолу реализира дузпата. До края на мача Леверкузен отново вдигна оборотите и бе по-опасният тим, но до нов гол не се стигна.

Така Байер се реваншира на феновете си за загубата с 0:1 от Монако и с добра игра  се поздрави с хубав успех. Бенфика пък записа втора поредна загуба след поражението от Зенит в първия мач.

Байер - Бенфика 3:1
1:0 Кийслинг (25)