Рилски спортист с първа победа на турнира в Стара Загора

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа победа на приятелския турнир в Стара Загора, след като тази вечер се наложи над Ямбол с 96:84.

Най-резултатен за победителите беше Златин Георгиев с 18 точки, лидерът на тима Йордан Бозов вкара 16 точки, а Тони Гуджино и Йън Чайлс приключиха с по 14 точки, като първия добави към сметката си и 16 борби.

Тайлър Лейзър отбеляза 29 точки за тима на Ямбол, а Стоян Петков наниза 27 точки.

Баскетболистите на Рилски спортист контролираха напълно събитията на терена през пърите три части, а добрата игра в защита и нападение позволи на възпитаниците на Росен Барчовски да имат комфортна преднина след 30 минути – 77:63.

В заключителните десет минути самоковци намалиха оборотите, което даде шанс да съперника им да помисли за връщане в мача и дори за обрат. Баскетболистите на Ямбол на няколко пъти успяха да стопят пасива си до 4-5 точки, но в самия край момчетата на Юли Радионов се пропукаха и разликата в полза на Рилецо отново стана двуцифрена, за крайното 96:84.

Следващият двубой на самоковци е утре срещу домакините от Берое, а ямболии ще премерят сили с вицешампионите от Лукойл Академик.