Атлетико (Мадрид) пребори Юве след здрава битка на "Калдерон" (видео)

Атлетико (Мадрид) постигна много важна победа с 1:0 в домакинството си на Ювентус от втория кръг в група "А" на Шампионската лига. Двата тима изиграха доста здрав мач изпъстрен с повече нарушения, отколкото с красиви отигравания. Шансът днес обаче бе на страната на домакините, които в 75-ата минута успяха да стигнат до гол дело на Арда Туран и така записаха ценни три точки, особено след изнанедващата си загуба от Олимпиакос (2:3) в първия кръг.

През първото полувреме двата тима предложиха здрава битка, но без много реални положения пред двете врати. В 5-ата минута Раул Гарсия стреля с глава, но встрани от вратата. Ювентус пък отговори с далечен, но доста неточен удар на Клаудио Маркизио.

В 20-ата минута в опит да блокира удар на съперник, Артуро Видал докосна топката с ръка в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията и не отсъди дузпа в полза на домакините.

В 25-ата минута испанците създадоха най-доброто положение до момента. След грешка в защитата на Юве Манджукич отне топката и стреля опасно, но Джанлуиджи Буфон спаси. В 32-ата минута пък Пол Погба се освободи пред наказателното поле на домакините и стреля, но топката профуча покрай вратата.

В 37-ата минута последва нов шанс за "дюшекчиите", като Саул стреля с глава, но и този път бе неточен.

Второто полувреме започна с малко по-добра игра на Ювентус. В 49-ата минута Артуро Видал стреля от дистанция покрай вратата. След това в 55-ата минута Погба опита точността си от фаул, но без особен успех.

В 58-ата минута обаче за втори път играч на Ювентус докосна топката с ръка в наказателото поле, като този път виновникът бе Мартин Касерес, но съдията отново прецени, че това е било неволно и не посочи бялата точка.

Последва известно затишие на терена с доста нарушения от страна и на двата тима. То обаче бе в полза на домакините, които издебнаха своя шанс и в 75-ата минута Хуанфран центрира в наказателното поле, Манджукич се размина с топката, но Арда Туран бе заел добра позиция зад него и успя да засече неспасяемо кълбото в близкия ъгъл за 1:0.

В 80-ата минута Ювентус малко куриозно можеше да възстанови равенството. Стефан Лихтщайнер нахлу в наказателното поле от дясно и центрира остро по земя, като защитник в опит да изчисти за малко да си отбележи автогол.

В крайна сметка обаче Атлетико удържа крехката си преднина и записа първите си три точки в групата. Така всички отбори в тази група имат равен актив след първите два мача - по 3 точки, като Ювентус води заради по-добрата си голова разлика, докато Атлетико е втори.

Атлетико М - Ювентус 1:0