СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Бербатов излезе принудително при равенство на Монако срещу Зенит

Отборите на Зенит (Санкт Петербург) и Монако завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от Група "С" на Шампионската лига. Българинът Димитър Бербатов бе титуляр за монегаските, но бе заменен принудително малко след началото на второто полувреме, тъй като получи лека контузия.

Митко можеше да открие резултата още в третата минута на мача, след като Лукас Окампос проби по лявото крило и подаде към българина и той стреля но вратарят на домакините Юрий Лодигин спаси с крак. След това до края на полувремето двата тима не успяха да си създадат чисти положения пред една от двете врати. Единствено далечен удар на Окампос застраши стража на домакините, но Лодигин изби в корнер.

В началото на втората част Бербатов бе заменен от Яник Ферейра Караско. Българинът излезе в 52-ата минута, след като получи лека травма. За момента няма информация от какво естество е травмата. До края на мача двата тима действаха твърде предпазливо и се задоволиха с поделените точки.

Така двата тима записаха четвърта точка от първите си два мача в надпреварата, след като в първите си срещи записаха победи и поделят първото място класирането. В другия мач от групата по-късно днес Байер (Леверкузен) приема Бенфика.

ЗЕНИТ - МОНАКО 0:0

ЗЕНИТ: Лодигин, Анюков, Кришито, Ломбертс, Гарай, Шатов, Файзулин, Хави Гарсия, Дани, Хълк, Рондон

МОНАКО: Субашич, Фабиньо, Курзава, Карвальо, Раджи, Дирар, Моутиньо, Кондогбия, Тулалан, Бербатов, Окампос