Базел обърна Ливърпул с много късни голове

Младежката формация на Базел до 19-годишна възраст постигна успех с 3:2 над връстниците си от Ливърпул след много късни голове във вратата на съперника, с които бе осъществен пълен обрат. Феновете на тренировъчната база на швейцарския шампион видяха един изключително оспорван и драматичен сблъсък, в който домакините поведоха в резултата, след което допуснаха пълен обрат, но след това на свой ред обърнаха напълно развоя на срещата за крайното 3:2 в своя полза.

Два гола за победата на домакините отбеляза младият нападател Седрик Итен, който бе точен в 14-ата и 90-ата минута. Именно той откри резултата и с неговия гол отборът му водеше с 1:0 на почивката.

През втората част обаче Ливърпул успя да обърне развоя на мача в своя полза с две бързи попадения на младата си надежда Джером Синклеър. Той заби две попадения в рамките на пет минути (67, 72) след пасове на резервата Хари Уилсън. Това обаче далеч не бе всичко в този мач.

Домакините се хвърлиха на финален щурм и първо Албиан Айети изравни в 87-ата минута, а в последната 90-а героят на домакините в този мач Седрик Итен донесе успеха на своя отбор с втория си гол в мача.

Така двата тима остават на второ и трето място с по три точки в групата, като Ливърпул е втори заради успеха си с 4:0 над Лудогорец на старта на надпреварата в младежката ШЛ, докато Базел завоюва първа победа след поражението си с 0:2 от Реал Мадрид в първия мач.