Джокович продължава да е безпощаден в Пекин

Победната серия на Новак Джокович в Пекин продължава. Световният №1 вече има 21 победи от 21 мача в кариерата си на турнира в китайската столица, след като надигра с 6:3, 7:5 в мач от втория кръг Вашек Поспишил (Канада). На 1/4-финалите съперник на 4-кратния шампион Джокович може да бъде българският №1 Григор Димитров, ако хасковлията се справи с испанеца Пабло Андухар преди това.

Това бе втора победа от два мача срещу Поспишил за Ноле, който преследва пета титла от началото на годината и първа след триумфа на "Уимбълдън" през юли. На централния корт на турнира сърбинът проби днешния си съперник 4 пъти и загуби само 6 точки на свой сервис в целия мач, въпреки че допусна един пробив, след като Поспишил реализира единствения си брейкпойнт в двубоя. В първия сет водачът в световната ранглиста проби първо за 2:1 и малко по-късно при 5:3, но във втория Поспишил оказа по-сериозна съпротива. Канадецът дори сервираше за сета при 5:3, но Джокович спечели 4 поредни гейма и затвори мача без да се стига до решаваща трета част.

Дъждът в китайската столица на този етап не позволява да се играе на другите кортове.