ЦСКА чества 25 години от 5:0 и рецитала на Стоичков в дербито (видео)

1 октомври завинаги остава паметна дата в съзнанието на привържениците на ЦСКА и Левски. Преди точно 25 години на днешния ден - през есента на 1989 година "червените" записват исторически успех над вечния съперник, побеждавайки "сините" с 5:0, а легендата Христо Стоичков записва името си със златни букви в родната футболна история, след като бележи четири гола.

Вечните съперници все още носят имената, които са им наложени след злополучния финал за Купата през 1985 година - "армейците" са ЦФКА Средец, а Левски - Витоша.

Трифон Иванов дава тон за рецитала в червено с гол за 1:0 след само 39 минути игра, а през второто полувреме Стоичков собственоръчно открадва шоуто, реализирайки четири попадения в рамките на 27 минути - между 49-та и 76-та, за да се стигне до крайното 5:0.

Всички знаят какво се случва после - на следващото дерби Ицо излиза с екип с №4 на гърба, а символиката ясна. През същия сезон Стоичков печели и "Златната обувка", поделяйки голмайсторския приз с Уго Санчес от Реал Мадрид.