БАТЕ се върна от отвъдното и взе скалпа на Атлетик Билбао (видео+галерия)

Беларуският шампион БАТЕ Борисов се завърна от Отвъдното в Шампионската лига и след разгрома 0:6 от Порто в първия си мач, сега постигна впечатляващ успех с 2:1 над Атлетик (Билбао), с който възвърна надеждите си да продължи напред в европейските клубни турнири. Домакините изнесоха изключително първо полувреме, в което поведоха с 2:0 и удариха гредата зад Горка Ираисос, а през втората част умело удържаха своя аванс, като на контраатака за втори път треснаха гредата на своите гости.

В 18-ата минута домакините откриха резултата с попадение на Денис Поляков. Той бе оставен непокрит на далечната греда и след спечелена от негов съотборник топка в наказателното поле, безпроблемно отбеляза за 1:0.

Малко преди почивката БАТЕ удвои своя аванс. Aлександър Карницки с технично изпълнение си освободи възможност да стреля, а ударът му се отклони в тялото на бранител на гостите и излъга Горка Ираисос и влезе в мрежата му за 2:0. Между тези две попадения Сигниевич удари и гредата на Атлетик с техничен удар от воле, преминал покрай Ираисос, но срещнал десния страничен стълб зад гърба му.

Гостите обаче успяха да се върнат в мача още преди края на първата част, когато Ариц Адурис се обърна с човек на гърба си и с прецизен удар прониза вратаря на домакините Сергей Черник за 2:1.

През второто полувреме БАТЕ удържа своята преднина, а на два пъти имаше възможности и да я увеличи, но отново Сигниевич предизвика отлично спасяване от Горка Ираисос, а гредата помогна за втори път на домакините след шут на Родионов. Единственото спасяване на Черник, с което той даде своя принос за успеха на своя тим, бе след силен удар на Икер Муниаин, отразен от него в корнер.

БАТЕ Борисов - Атлетик (Билбао) 2:1
1:0 - Поляков (19)
2:0 - Карницки (41)
2:1 - Адурис (45)