Шалке 04 не успя да победи Марибор (видео+галерия)

Германският Шалке 04 не успя да победи словенския Марибор у дома в среща от предварителна група G. Двубоят на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен завърши 1:1 и така и двата тима повториха резултатите си от първия кръг. Тогава Шалке завърши 1:1 с Челси в Лондон, а Марибор постигна същия резултат със Спортинг (Лисабон) у дома.

Гостите от Словения изненадващо откриха на "Фелтинс Арена" чрез Дамиан Бохар в 37-ата минута след страхотна контраатака. Резултатът се задържа до края на полувремето. През втората част Шалке натисна здраво, а футболистите на Марибор започнаха да не издържат на напрежението.

В 56-ата минута голмайсторът за Марибор Бохар допусна чудовищна грешка при опит да върне топката назад. Вместо на свой съотборник, той я насочи право в краката на холандския голмайстор Клаас Ян Хунтелаар на границата на наказателното поле. За голаджията на Шалке не беше никакъв проблем да изравни.

Няколко минути по-късно Шалке беше близо до пълен обрат след удар отблизо на Юлиан Дракслер, но ударът му беше отбит с мъка от стража на Марибор Ясмин Ханданович. Малко по-късно пробив на Хунтелаар отново пробва да затрудни Ханданович, но ударът му мина встрани от вратата. До края на мача опитите на Шалке да стигне до победен гол така и не се увенчаха с успех.

Шалке 04 - Марибор 1:1

0:1 - Бохар (37)
1:1 - Хунтелаар (56)