ПСЖ пусна първа кръв на Барса (видео+галерия)

Пари Сен Жермен срази Барселона с 3:2 дербито от Група "F" на Шампионската лига, с което нанесе първа загуба на испанците от началото на сезона изобщо. Освен това каталунците не бяха допускали и гол в мрежата си. Тази вечер обаче парижани ликуваха след попадения на Давид Луиш (10'), Марко Верати (26') и Блес Матюиди (54'), докато съперникът отговори само с точни изстрели на Лионел Меси (12') и Неймар (56').

В другата среща от групата АПОЕЛ (Никозия) и Аякс завършиха 1:1 в Кипър. Така ПСЖ поведе в групата с 4 точки, докато "лос кулес" остават с 3 точки. След втори "хикс" холандците имат 2 пункта, а за Килиън Шеридън и компания това беше дебютна точка.

При отсъствието на контузения Златан Ибрахимович Единсон Кавани застана на върха на атаката на ПСЖ. Лионел Мейси, Неймар и Педро Родригес пък бяха триото в нападението на каталунците. В защита Хавиер Масчерано беше предпочетен пред Жерард Пике, а на вратата беше германецът Марк-Андре тер Стеген. Точно последният обаче носи вина за втория гол на Верати и със сигурност ще отнесе много критики.

Отборът на Лоран Блан нанесе първия си удар в 10-ата минута, когато Давид Луиш майсторски овладя топката, завъртя се спокойно и вкара, възползвайки се и от пасивната игра на Масчерано.

Отговорът на Барса беше светкавичен. Само две минути по-късно футболистите на Луис Енрике сътвориха впечатляваща атака и Меси изравни след асистенция на Андрес Иниеста. Това беше гол №500 за "блаугранас" в турнира на шампионите изобщо.

Емоциите продължиха с втори гол за французите, които си върнаха аванса в 26-ата минута, когато Марко Верати наказа грешка на Тер Стеген и с глава беше точен за 2:1.

Минута преди това Лео Меси хвърли гениален пас към Неймар зад гърба на защитата, но бразилецът не успя да прати топката в мрежата. Иниеста пък не съумя да насочи точно кълбото секунди след попадението на Верати за 2:1. В 31-ата минута и Масчерано нямаше шанс отблизо. Меси стреля опасно и от фаул малко преди последния съдийски сигнал на това полувреме.

В началото на втората част Кавани можеше да вкара трети гол за ПСЖ, но в последния момент загуби контрол върху топката.

В 54-ата минута обаче Матюиди беше на точното място и не сбърка - 3:1. Както обаче се случи в началото, така и сега каталунците веднага отговориха с попадение на Неймар за 3:2 в 56-ата минута.

Хавиер Пасторе стреля опасно в 60-ата минута и за малко да възстанови преднината на ПСЖ от две попадения.

Барселона пренесе играта в половината на домакините, но положенията бяха рядкост. В 74-ата минута влезлият като смяна Чави Ернандес получи възможност да стреля, но топката профуча над гредата. За ветерана това беше участие №143 в турнира, с което той постави нов рекорд, задминавайки постижението на Раул Гонслаес.

В игра за Барса се появиха още младите Мунир Ел Хадади и Сандро Рамирес. Първият от тях - Ел Хадади, имаше нещастието да удари греда с много силен удар в 85-ата минута. Три минути преди това Жорди Алба вече виждаше как топката влиза в мрежата, но Маркиньос парира с тяло.

В следващия кръг на 21 октомври Барса приема Аякс, а Пари Сен Жермен ще гостува в Никозия.