Непримирим Мъри се пребори с Янович в Пекин

Олимпийският шампион Анди Мъри се класира за втория кръг на турнира в Пекин след трудна победа над поляка Йержи Янович. Британецът спечели с 6:7 (9), 6:4, 6:2 след 2 часа и 38 минути игра. Мъри, който миналата седмица спечели в Шънчжън първия си турнир след "Уимбълдън" 2013, ще играе във втория кръг в Пекин с уругваеца Пабло Куевас.

Мачът с Янович започна много лошо за Мъри, който набързо изостана с 0:3 в резултата, а след това авансът на поляка стана 5:1. Мъри обаче не се отказа от борбата за първия сет, изравни за 5:5 и се добра до тайбрек, в който поведе с 4:1 точки. Мъри дори имаше два сетбола, но не успя да ги реализира. Янович пък сложи край на сета, възползвайки се от третия си сетбол, при който не остави шансове на шотландеца с безпощаден печеливш удар по правата от форхенд, което накара Мъри да счупи ракетата си от яд.

Във втория сет Мъри спечели подаването на съперника си в решаващ момент - при 4:4, което позволи на 27-годишния шотландец да изравни резултата в сетовете малко след това. В решаващата трета част Янович направи две двойни грешки при 1:1 и допусна пробив, което предизвика гневна реакция от страна на поляка. Мъри проби още веднъж за 5:2 и със своя сервис сложи точка на спора.