КВК Габрово завърши на четвърто място на турнира в Сирос

Мъжкият волейболен отбор на КВК Габрово завърши на четвърто място във втория международен турнир на Южно Егейско море, който се проведе на остров Сирос. Воденият от Любомир Герасимов тим направи обещаващ първи мач в турнира, в който измъчи вицешампиона на Гърция Кифисия и загуби в тайбрек с 2:3. В следващите две срещи обаче волейболистите на КВК Габрово не успяха да вземат гейм и отстъпиха на домакина Фойникас Сирос и Ламия с по 0:3.

За КВК Габрово в турнира играха Николай Кичуков, Николай Леков, Костадин Бишуров, Стоян Вулджев, Иван Власев, Томислав Врачев, Асен Дапев, Красимир Стефанов, Мариян Дановски, Евгени Григоров, Димитър Зикямов и Никола Атанасов.

Три от новите имена в състава са играчи от школата на Виктория Волей (Пловдив) - посрещачът Костадин Бишуров, разпределителят Евгени Григоров и либерото Асен Дапев. Игрови минути записа Томислав Врачев, който е юноша на КВК от Габрово. Той влизаше като втори център, тъй като Николай Леков беше използван и като диагонал на разпределителя. В групата за турнира беше и още едно местно момче – Никола Атанасов.

Както вече стана ясно, заради проблемите с основния спонсор на клуба КТБ, и за да бъдат сведени до минимум разходите, отборът на КВК Габрово се подготвя за новия сезон в Супурлигата разделен на две. Любомир Герасимов води подготовка в Пловдив с основния състав от момчета, които са от града на тепетата и които са се съгласили да играят за КВК Габрово въпреки липсата на средства, а в Габрово тренират юноши под ръководството на Николай Григоров.

По програма първият мач на КВК Габрово от новото първенство е в уикенда между 17-ти и 19-ти октомври - гостуване на Монтана Волей, а първото домакинство на тима е на 25-ти октомври (събота) срещу ЦСКА.