Благо Георгиев герой за Рубин (видео)

Бившият български национал Благой Георгиев отбеляза първия си гол за Рубин след трансфера от Амкар. Той донесе победата на казанци с 2:1 над Торпедо (Москва) в последен мач от 9-ия кръг на Премиер лигата. Благо се разписа в 87-ата минута след асистенция на Сесар Навас, който отклони топката към далечната греда и там Георгиев необезпокояван я прати в мрежата.

Българският халф започна като титуляр за домакините и остана на терена през всичките 90 минути на срещата. Той получи жълт картон в 77-ата минута и беше един от най-активните в състава на победителите.

Гостите от столицата поведоха изненадващо в резултата след четвърт час игра с гол от дузпа на Далибор Стеванович. Рубин изравни чрез Карлос Едуардо в средата на втората част, а Благой Георгиев три минути преди края се разписа след грешка в защитата на Торпедо.

Рубин се намира на осмо място в класирането във Висшата лига с актив от 13 точки. Торпедо има 4 точки и е на 13-о място.