19-годишен талант блесна за Литекс и прати "оранжевите" на второ място (видео)

19-годишен талант блесна за Литекс и прати "оранжевите" на второ място  (видео)

Отборът на Литекс разби с 3:0 Марек в последен мач от 10-ия кръг на "А" група. Разписаха се Вилмар Джордан (73') и Георги Минчев (86', 90'). Отлично впечатление направи включването на 19-годишния талант Минчев, който е голмайстор в академията на "оранжевия" тим. С успеха ловчанлии се изкачиха на второ място в класирането с 19 точки.

Отборът от Дупница се държа достойно срещу по-класния си съперник, но в 60-ата минута Денис Пидев получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко, което попречи на тима да задържи нулевото равенство.

Футболистите на Литекс наложиха надмощието си от самото начало на двубоя. В 7-ата минута Джордан отне топката от бранител на гостите и отправи опасен удар, който премина на сантиметри от дясната греда. В следващите минути "оранжевите" осъществиха териториално предимство, но без да създават чисти положения.

В 30-ата минута Армандо Ваюши изпълни много добре пряк свободен удар, но вратарят Емил Михайлов показа отличен рефлекс и отрази. Две минути по-късно стражът се справи и с нов шут на Джордан.

В 37-ата минута центриране на Ваюши от корнер бе отиграно от Джаксън Менди, но Михайлов отново отрази.

Ситуацията на терена не се промени и през втората част. В 51-ата минута ловчанлии организираха отлична атака, Ваюши подаде към границата на малкото наказателно поле, където бе Джордан, но от два метра колумбиецът направи фрапантен пропуск, стреляйки високо над вратата. Малко след това удар на Милчо Ангелов попадна в ръцете на Михайлов.

В 60-ата минута Пидев от гостите задържа Румен Руменов за фланелката, за което получи втори жълт картон от рефера Николай Йорданов.

Малко след това Емил Виячки дръпна за фланелката Джордан в наказателното поле, но този път съдията остана безмълвен.

Постепенно натискът на домакините се засили и те започнаха все по-често да стигат до голови положения. В 65-ата минута Страхил Попов стреля атрактивно от 7-8 метра, но не успя да намери очертанията на вратата. Три минути по-късно Румен Руменов бе оставен непокрит в наказателното поле, но прати топката над напречната греда.

В 71-ата минута опасен удар с глава на Ангелов бе отразен с вещина от Михайлов, а при добавката талантът стреля високо в аут.

Две минути по-късно логичното се случи и Литекс поведе в резултата. Пореден пробив на Попов отдясно завърши с подаване, което бе засечено точно от Джордан и кълбото се оплете в мрежата за 1:0.

"Оранжевите" продължиха да атакуват и в следващите минути Джордан имаше три много добри положения да се разпише отново, но не ги оползотвори.

В 83-ата минута Михайлов, който направи отличен мач, се справи и с удар на Менди от няколко метра.

В 86-ата минута резервата Минчев получи отличен пас от дълбочина и с технично изпълнение покачи резултата. В добавеното време 19-годишният нападател отбеляза много красиво попадение с удар извън наказателното поле и по този начин оформи крайното 3:0.