Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Левски с двама контузени след успеха над шампиона

Отборът на Левски загуби двама футболисти за гостуването на Марек след успеха с 3:2 над Лудогорец миналата събота на стадион “Георги Аспархуов”. Вкаралият втория гол в дербито Георги Сърмов има разкъсан мускул на бедрото и близо 10 дни ще трябва да почива. Халфът започна срещата много силно, но малко след гола си в 26-ата минута бе заменен принудително. Влезналият на негово място Наджиб Амари също не завърши мача здрав. Алжирецът разтегна в последните минути и дори не завърши срещата, след като “сините” бяха направили всичките си смени.

Двамата са аут за Марек, но Георги Иванов-Гонзо се надява играчите да се възстановят за гостуването с Локомотив (Пловдив) от 13-ия кръг.

Оптимизмът на Иванов идва от това, че след срещата в Дупница има пауза заради европейските квалификации с Хърватия на 10 октомври на “Васил Левски” и с Норвегия в Осло” на 13 октомври.

След завръщането си на “Герена” през лятото Сърмов се превърна в основен футболист в халфовата линия на Левски до Владимир Гаджев, като заедно оформиха тандема от последната шампионска титла на клуба през 2008/2009 година.