Драма във Видин! 15-годишен вратар спря Академик (Свищов)

Бдин победи с 1:0 гостуващия му Академик (Свищов) в мач от 7-ия кръг на Северозападната В група. Единственото попадение реализира Цветомир Тодоров. В 33-ата минута вратарят на „студентите“ Димитър Пантев излезе напред, а негов съотборник върна с глава топката, която обаче премина между краката на стража и дебнещият капитан на домакините само я търкулна в мрежата за крайното 1:0.

Аплодисментите на около 250-те зрители на стадион „Георги Бенковски“ заслужи обаче 15-годишния Валентин Валентинов. Едва ли дори и треньорът му Любен Любенов е очаквал, че именно голобрадият юноша въобще ще се появи на терена. Това се случи в 20-ата минута на мача. Тогава титулярният вратар на Бдин Георгиев спря с нарушение в наказателното поле нападател на гостите. Реферът Росен Гановски му вдигна червен картон и отсъди дузпа. Именно това продиктува появата на 15-годишния Валентинов, който веднага сложи ръкавиците и застана на вратата. Срещу него на „бялата“ точка бе най-опитния на терена Десислав Русев. Свищовският нападател насочи в ъгъля топката, но юношата плонжира и я „закова“ в ръцете си. След попадението на Тодоров 10-членният състав на домакините се подреди пред вратата си. Гостите владееха повече топката, но така и не създадоха нито едно чисто голово положение до края на мача.