"Болярите" прегазиха хилав Ситомир

Очаквана победа записа Етър (Велико Търново) при гостуването си в Никопол на местният Ситомир в среща от 7-ия кръг на Северозападната В група. Абсолютният аутсайдер трябва да е доволен, че отнесе само 0:6.

Всичко бе решено още до почивката, когато резултата бе 5:0 за гостите, а никополският тим вече бе с 10 футболисти. В 40-ата минута Пламен Генов получи втори жълт и червен картон. Отличен мач за бившият левскар Тодор Колев, който вкара гол и подаде за още четири. До 8-ата минута „болярите“ водеха с 2:0 след попадения на Николай Петров и Колев. В периода от 16-а до 42-а бяха минутите на Димитър Байдаков, който реализира хеттрик. В 67-ата минута крайното 6:0 оформи Николай Николаев. За цял мач домакините не отправиха нито един удар към вратата на търновският страж Димитров.