Раковски разби Черноморец, Пирин и Добруджа с победи

Раковски победи с 4:1 Черноморец в среща за първенство на "Б" група. Мачът беше с особена важност и за двата отбора, предвид факта, че се намират в зоната на изпадащите. Домакините установиха надмощие през първата част и поведоха с гол на Петър Атанасов в 20-ата минута. След почивката бургазлии изравниха с попадение на Диян Христов от дузпа в 52-ата минута.

Две минути по-късно също от дузпа Петър Атанасов отбеляза втория гол за домакините. До края на мача футболистите на Раковски доминираха и се добраха до крайния убедителен успех с 4:1 с голове на Илиян Енчев в 73-ата и Цветан Павлов в 80-ата минути.

Добруджа постигна първа победа в последните три мача, след като се наложи с 1:0 над Локомотив 2012 (Мездра) като гост. Единственото попадение вкара Симеон Симеонов в 81-ата минута. "Беше много, много тежко. Но аз нито за миг не съм се съмнявал в успеха на нашия отбор, коментира след срещата старши треньорът на добруджанци Светослав Тодоров. Пирин пречупи опашкаря Верея (Стара Загора), а голът вкара крилото Тони Тасев преди почивката. С гол на юношата на Нафтекс (Бургас) Иван Винков Ботев (Гълъбово) взе трите точки от последния Спартак 1918 (Варна).