Милан на СуперПипо три мача без победа в калчото (видео+галерия)

Отборът на Милан в трети пореден мач не успя да стигне до успех в Серия "А". Тимът на Филипо Индзаги завърши 1:1 при гостуването си на Чезена от петия кръг на калчото, като в последната седмица спечели две от възможни девет точки.

"Росонерите" записаха второ поредно равенство, след като изоставаха в резултата. Още в 10-ата минута Давиде Сучи откри за Чезена, а десет минути по-късно Адил Рами възстанови. Последните 20 минути "червено-черните" играха с човек по-малко заради директен червен картон на Кристиан Сапата.

Чезена - Милан 1:1 СуперПипо Индзаги смени схемата от първите четири кръга, като от 4-3-3 заложи на 4-2-3-1. Фернандо Торес водеше атаката, но разочарова и бе заменен от Джампаоло Пацини в 71-ата минута. От самото начало "росонерите" имаха инициативата, но при първата по-добра атака Чезена откри. Давиде Сучи откри от три метра след грешка на Кристиан Абиати, който изби много лошо удар на Гуидо Марилунго в 10-ата минута.

Милан започна да търси равенството, като срещата се играеше предимно в половината на домакините. Следва отлично спасяване - Никола Леали изби удар от фаул на Хонда в корнер. При последвалото центриране Рами с глава изравни с неговия първи гол за сезона. До края на първата част гостите търсеха втори гол, но пропуснаха няколко положения.

Чезена - Милан 1:1 През втората част играчите на Милан продължиха да водят играта, но чисти положения липсваха. Гостите имаха претенции за дузпа срещу Джакомо Бонавентура. Пацини и Микаел Есиен влязоха, за да подсилят тима в 70-ата минута. Секунди по-късно обаче Сапата спъна резервата Грегъри Дефрел и остави тима си с 10 души. Алекс влезе на мястото на Кейсуке Хонда и това промени плановете на Индзаги. Въпреки това Милан опита да стигне до втори гол, но Жереми Менес блестеше само на моменти. Пацини с глава пропусна, а в 86-ата минута гол на Стефано Лукини бе отменен поради фаул на Емануеле Кашоне срещу Матия Де Шилио.

Чезена - Милан 1:1 Така срещата завърши 1:1, а Милан с актив от осем точки е на шесто място.
Това бе петата точка за Чезена. "Бяло-черните" останаха с една единствена победа от последните 24 мача в италианския елит. Равенството между двата клуба в Чезена бе първо от 1987 година, след което имаше серия от 10 мача с по пет победи за двата тима на стадион "Дидо Мануци". Другия уикенд Милан посреща Киево, а Чезена гостува на Удинезе.