Фенати спечели Гран при на Арагон в Мото3

Италианецът Романо Фенати с КТМ спечели състезанието за Голямата награда на Арагон от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Мото3. 18-годишният Фенати постигна четвъртата си победа за сезона, след като триумфира в оспорваната надпревара на пистата "Суидад дел Мотор де Арагон" с време 40:52.209 минути. Втори само на 57 хилядни от секундата завърши испанецът Алекс Маркес с "Хонда". Със седмото си класиране на подиума от 14 старта той оглави генералното класиране с 206 точки четири кръга преди края на кампанията.

Досегашният лидер Джак Милър (Австралия) с КТМ падна в началото на надпревара и в последствие финишира извън зоната на точките на 27-о място, с което запази актива си от 195 точки. Алекс Ринс (Испания) с "Хонда" е трети със 188 точки, а Фенати вече е четвърти със 165 точки. Дани Кент (Великобритания) с "Хускварна" остана на 293 хилядни от секундата зад победителя днес и се нареди трети, с което изравни най-доброто си класиране през сезона.