Манолев наказа бившия си отбор при завръщането на Ивелин Попов (видео+галерия)

Националът Станислав Манолев отбеляза първия си гол за Динамо (Москва). Това стана в дербито от 9-ия кръг на руското първенство срещу Кубан. Мачът завърши 2:2, като Манолев се разписа във вратата на бившия си тим в 31-ата минута след пас на Александър Кокорин, който малко по-рано бе открил резултата. След почивката обаче с попадения на Владислав Игнатиев и Секу Олисе гостите изравниха и продължават да нямат загуба от началото на сезона.

Ивелин Попов се завърна в игра, след като пропусна два мача на отбора си, заради контузията, получена преди евроквалификацията срещу Азербайджан. Капитанът на националния ни отбор се появи на терена със специална маска на лицето. Той отправи няколко удара към вратата на Динамо, но като цяло не беше на познатото си ниво.Голът на Манолев и маската на Ивелин Попов

След днешното равенство и двата тима имат по 19 точки и делят третото място във временното класиране. Лидер е Зенит с 21 точки, следван от шампиона ЦСКА (Москва) с 21.

През седмицата гостите надвиха трудно Балтика в турнира за Купата на Русия, докато динамовци сензационно отпаднаха от втородивизионния Шинник и трябваше да се реваншират пред феновете си. Наставникът на столичани Станислав Черчесов не можеше да разчита на Матийо Валбуена и пусна вместо него Кристиан Нобоа. Манолев започна като десен бек, а пред него играеше намиращия се в отлична форма Алексей Ионов. Александър Кокорин и Кевин Курани подновиха партньорството си в атака, а по левия фланг действаше Балаш Джуджак.Голът на Манолев и маската на Ивелин Попов

В състава на Кубан голямата новина беше завръщането на Ивелин Попов. Българинът започна като ляво крило, но често пробиваше и през центъра. Владислав Кулик и Секу Олисе бяха другите офанзивни полузащитници на отбора от Краснодар, а на върха на атаката Виктор Гончаренко постави бразилеца Данило.

Кубан стартира със самочувствие. Гостите умело разиграваха в средата на терена и търсеха свободни пространства в половината на съперника, но първата опасност беше пред тяхната врата. След центриране на Ионов топката стигна до
Джуджак, но ударът на унгареца мина високо над напречната греда. Кубан отговори със самостоятелен пробив на Ивелин Попов. Българинът залъга двама играчи на Динамо и стреля, но покрай гредата.Голът на Манолев и маската на Ивелин Попов

В 20-ата минута Джуджак пусна ювелирен пас към Кокорин, който много технично преодоля вратаря Беленов и откри резултата. Кубан можеше да изравни веднага, но мощен шут на Антон Соснин се отби от гредата. В 31-ата минута нова хубава атака на Динамо завърши с втори гол. Този път Кокорин влезе в ролята на асистент и изведе спринтиращия Манолев, който с прецизен диагонален удар удвои преднината на "бяло-сините".

Домакините вкараха голове с единствените си два удара в очертанията на вратата до почивката, а Кубан продължаваше да прупуска своите положения. Малко преди края на първото полувреме Секу Олисе стреля от упор с глава, но Владимир Габулов успя да избие в корнер.Голът на Манолев и маската на Ивелин Попов

Втората част започна без смени, но с мощен натиск на гостите. Манолев беше замесен в ситуация, при която Андрей Ешенко поиска дузпа за нарушение на българина, но реферът Виталий Мешков правилно му показа жълт картон за симулация. В 55-ата минута Данило центрира остро от десния фланг и резервата Владислав Игнатиев технично отклони топката във вратата - 1:2. По този начин се запази традицията от последните 8 мача между Динамо и Кубан голове да падат и в двете врати.

Кубан заигра с още по-голямо самочувствие, а защитата на Динамо се огъваше. В 60-ата минута Секу Олисе направи двойно подаване с Игнатиев, озова се сам срещу Габулов и изравни. Голът на Манолев и маската на Ивелин Попов

Домакините бяха в истински шок и всяка атака на Кубан вещаеше нова опасност. Черчесов реагира, като Венкьор и Александър Прудников на местата на Юсупов и Курани, но Динамо много лесно губеше топката. Манолев по-рядко се включваше в предни позиции и остротата а в атаките на домакините се загуби. Ивелин Попов се стараеше много, но си личеше, че не е в оптимална форма.Голът на Манолев и маската на Ивелин Попов

В края на мача Кубан имаше добър един шанс да стигне до победата, след като Венкьор фаулира Кулик около границата на наказателното поле. За нарушението си французинът получи жълт картон, а Попов не завъртя по-най-добрия начин топката и я прати в аут. В добавеното време пък Томаш Хубочан засече с глава центриране от корнер, но Беленов спаси точката за Кубан.