Шампионът Крузейро с нулево реми като гост на Ресифе

Защитаващият титлата си Крузейро завърши 0:0 при гостуването си на Спорт Ресифе в мач от 25-ия кръг на бразилското футболно първенство. Възпитаниците на Марсело Оливейра останаха убедително на върха на класирането с 53 точки, с 9 повече от втория Интернасионал, който тази нощ приема Куритиба.

Друг от преследвачите Сао Пауло допусна домакинско поражение с 1:3 от Флуминензе и остана трети с 43 точки. Фред откри резултата за гостите, след като засече от 6-7 метра подаване на Дарио Конка в 53-ата минута. Бившата звезда на Милан Алешандре Пато изравни четири минути по-късно, но Вагнер отново изведе Флуминензе напред след пас на Фред и хубав удар по диагонала от левия ъгъл на пеналта в 73-ата минута. В 90-ата минута Конка оформи крайното 3:1 от фаул от 25 метра, с което гостите прогресираха до четвъртото място с 40 точки.

Сао Пауло пък продължи лошата си серия, като вече има три загуби и едно равенство в последните си четири мача от Серие "А".