ЦСКА дърпа на върха пред втория Левски след зрелищен обрат в Стара Загора (видео+галерия)

ЦСКА дръпна с четири точки на върха пред втория Левски след зрелищен армейски обрат с 2:1 над Берое в биткаджийски мач пред 12 000 зрители в Стара Загора.

Заралии поведоха в резултата в началото на мача след груба грешка на армейския страж Якуб Дивиш и гол на Димо Бакалов. Последваха няколко сериозни пропуска на футболистите в червено до края на първата част, но след почивката отборът на Стойчо Младенов подобри мерника и с попадения на Антон Карачанаков и Сержио Буш достигна до заслужени три точки.

С този успех ЦСКА не само запази първото си място, застрашено от днешния им съперник, който ако беше спечелил, щеше да ги измести от върха, но натрупаха преднина от цели четири точки пред втория Левски.

Берое откри резултата още в 10-та минута. Футболист на заралии центрира по земя, Дивиш плесна топката към резервата Димо Бакалов, появил се на терена минута по-рано на мястото на контузения Георги Костадинов и за нападателя не бе проблем да вкара от 6-7 метра - 1:0 за Берое.

Берое - ЦСКА 1:2

Седем минути по-късно Венци Христов изпълни фаул от 30 метра, който затрудни Дивиш, но този път стражът изби. Последва центриране в наказателното поле на гостите, където двама футболисти на Берое бяха оставени непокрити, но голмайсорът Бакалов попречи на Мапуку да отправи удар с глава.

ЦСКА отговори с два изстрела на Серджио Буш и Маркиньос от фаул, които не затрудниха Макенджиев.

В 22-та минута Тони Силва отигра отлично една ситуация на дясното крило и изведе брилянтно Жуан Фелипе, но шутът от воле на полузащитника излезе над напречната греда.

Три минути по-късно Тони Силва се освободи с брилянтен финт от защитник на Берое, след който излезе очи в очи с Макенджиев и стреля с левия крак, но Макенджиев спаси.

В 29-та минута Игор Джоман шутира опасно от 22 метра, но покрай дясната греда. Девет минути след тази ситуация червените пропуснаха трето сериозно положение. Милисавлевич проби и центрира отляво към Буш, който от удобна позиция стреля с глава в аут.

В 41-та минута и Тунчев опита да вкара след удар с глава, но малко не му достигна да намери горния ляв ъгъл на беройската врата. В ответната атака Селим Керкар преодоля трима футболисти в червено и шутира по земя, но в аут.

В края на първата част домакините направиха втора принудителна смяна, тъй като Веселин Пенев се сблъска лошо със своя вратар Макенджиев и напусна игра за сметка на Георги Динков.

Второто полувреме започна със сериозен пропуск на Берое. Мапуку успя да си извоюва добра позиция за стрелба в 49-та минута, но ударът му от 17-18 метра излезе в аут. Малко по-късно домакините поискаха втори жълт картон на Стивън Съндей за фаул срещу Селим Керкар, реферът Ивайло Стоянов първоначално се засили да му вдигне жълтия цвят за втори път, но после размисли и му направи устна забележка.

Постепенно играта се пренесе в средата на терена и така бе до 69-та минута, в която реферът Ивайло Стоянов отсъди фаул пред наказателното поле на домакините. Зад топката застана резервата Антон Карачанаков, който след перфектен шут над стената препарира Макенджиев за 1:1.

Това подейства като студен душ на домакините и мобилизира гостите от София, които до края на срещата бяха тимът, който далеч повече търсеше победата.

Тя дойде с втори гол в 80-та минута. Буш направи две двойни подавания с появилия се секунди по-рано Йоахим. В завършващата фаза люксембургският нападател намери отлично с пас по земя румънеца, който без забавяне търкулна топката в долния десен ъгъл на беройската врата.

Четири минути по-късно шут на Христов профуча опасно покрай горния ляв ъгъл на червената врата.

В самия край на двубоя ЦСКА, чрез Буш, можеше да вкара и трети гол, но нападателят пропусна да реализира сам срещу Макенджиев.