Левски се измъчи с Ямбол в последната си проверка

Баскетболният шампион Левски се измъчи срещу тима на Ямбол в последната контрола от предсезонната си подготовка."Сините" надиграха съперника с 83:82 по-малко от седмица преди официалния си дебют в Адриатическата лига, който е на 3 октомври срещу Цървена звезда в Белград.

Тони Дечев даде шанс за изява на почти целия състав, а единствени в игра не се появиха националите Христо Захариев и Николай Върбанов.

Гостите от Ямбол показаха голямо желание и доста добър баскетбол и не позволиха на Левски да се откъсне напред в резултата през целия мач, а през по-голямата част от второто полувреме дори бяха лидери.

Крайният изход се реши в последните секунди на двубоя, като минута преди финалната сирена победата бе по-близо за Ямбол. Момчетата на Юлиян Радионов водеха със 75:80, но Станимир Маринов и Павлин Иванов доближиха Левски само на точка - 79:80.

Хърватинът Тони Бърнас реализира два наказателни удара за 79:82, след което Димитър Димитров стреля общо четири пъти от линията, но пропусна два, а при резултат 81:82 Алекс Симеонов бе най-съобразителен и овладя борбата, след което реализира за 83:82, с което подпечата "синята" победа.

Павлин Иванов бе най-резултатен с 21 точки, Станимир Маринов и Милян Пупович добавиха съответно 14 и 13, а Димитър Димитров реализира 12.

За Ямбол над всички бе Тайлър Лейзър. Американският гард се понрави с изявите си и завърши с 26 точки, 10 асистенции и 5 борби. Костадин Маршавелски добави 20 точки и 10 борби, а Тони Бърнас остана с 13 точки.