Автогол спаси Порто в дербито срещу Спортинг (видео)

Спортинг (Лисабон) и Порто завършиха 1:1 в голямото дерби от 6-ия кръг на португалското първенство. Българският национал Симеон Славчев отново не игра за домакините, които бяха по-добрият отбор и трябва повече да съжаляват за изпуснатата победа.

Спортинг поведе още във 2-ата минута с попадение на Джонатан Силва, но автогол на Махамаду Сар в началото на второто полувреме подели точките.

Пред препълнените трибуни на "Жозе Алваладе" домакините откриха резултата при първата си атака. Андре Карийо центрира към Силва и той с глава не остави шансове на Фабиано Фрейтас. Изравняването дойде в 56-ата минута след хубава комбинация на "драконите" и остро ценнтриране, което Сар засече в собствената си врата.

В класирането начело е Бенфика с 13 точки и мач по-малко, пред Порто с 12. Спортинг е на 5-о място с 10 точки.

СПОРТИНГ - ПОРТО 1:1