Този уикенд V1 е по улиците на Бургас

На 28 юни (неделя), от 14:00 часа булевардите Тодор Александров и ул. Спортна в град Бургас ще се разлюлеят от автомобилния фестивал, който се провежда от родените да побеждават машини Volkicar. Предстоящото състезание ще е четвърти кръг от националния шампионат V1 Challenge България и ще вдигне адреналина на всички фенове на моторния спорт в морския град в рамките на 4 часа. То ще се състои веднага след Международния шампионат по автомобилизъм, който традиционно се провежда на същото състезателно трасе.

Носителят на две победи в Пловдив и Русе Костадин Щерев, победителят във Варна Искрен Маринов, пилотът Симеон Донов, спечелилият специалната награда за най-бърза обиколка в град Русе, напористата и технична Диана Стоянова, 17 годишният Гюрбхюссеин Абдулаев от Азербайджан, заелия второ място в Русе турски пилот Тахсинтунч Тин, туркинята Биллур Мюейет и други представители от Турция ще се съревновават с хъс за победата.

Организаторът Тезджан Мустафов и неговият екип T&М Racing провеждат автомобилния шампионат V1 Challenge в иновативен за България формат, който включва освен състезателната надпревара, и атрактивни демонстрации. Феновете на моторспорта в Бургас ще станат свидетели на специално създадено Volkicar шоу с мис Автомобилизъм и нейния отбор красавици. По булеварди пред очите на хиляди зрители ще се проведе и уникално дрифт шоу. Спонсорите от Lassa са обещали награди, а момичетата на Еlf ще се разходят сред публиката, за да изненадат присъстващите с интересна игра. За настроението ще се грижи и популярния радио водещият Ники Тодоров.