Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Нюкасъл напред след драма, бие след продължения и с човек по-малко

Тимът на Нюкасъл продължи напред в турнира "Кепитъл Уан Къп" след драматичен успех с 3:2 като гост на Кристъл Палас на "Селхърст Парк" в Лондон. Възпитаниците на Алън Пардю стигнаха до победата след продължения, след като редовното време завърши при резултат 2:2. Техният успех е още по-значим, след като бе постигнат с човек по-малко заради червен картон получен от Мехди Абеид в 100-ата минута. Двубоят бе изпъстрен с много обрати и драматични моменти, като домакините успяха да вкарат мача в продължения благодарение на гол на Сулай Кайкай в добавеното време на редовните 90 минути.

Преди това пък "свраките" бяха осъществили пълен обрат от 1:0 до 1:2, след като Дуайт Гейл откри от дузпа, а Еманюел Ривиер с голове в 36-ата и 48-ата минута също от 11-метров наказателен удар бе обърнал резултата в полза на гостите. Кайкай прати мача в продължения, в които гостите първо останаха с човек по-малко, а в 112-ата минута Пол Дъмет ги прати в четвъртия кръг. Той се разписа от малкото наказателно поле след центриране на Адам Армстронг.

В друг също толкова интересен и голов двубой Уест Бромич също се промъкна напред в турнира "Кепитъл Уан Къп" след победа с 3:2 над Хъл Сити. И на "Дъ Хоутърнс" имаше обрати, след като Браун Идейе даде аванс на "дроздовете" в 15-ата минута с дебютния си гол за своя клуб, но Томас Инс и Роби Брейди обърнаха развоя на събитията с голове в 41-ата и 50-ата минута. В самия край на мача обаче домакините отново излязоха напред в резултата и стигнаха до победата след голове на Гарет Макоули (87) и Саидо Берахино (88).

КРИСТЪЛ ПАЛАС - НЮКАСЪЛ 2:3
1:0 - Дуйат Гейл (25-д.)
1:1 - Еманюел Ривиер (36)
1:2 - Еманюел Ривиер (48-д.)
2:2 - Сулай Кай Кай (90+2)
2:3 - Пол Дъмет (112)

УЕСТ БРОМИЧ - ХЪЛ СИТИ 3:2
1:0 - Браун Идейе (15)