Мицански вкара на бъдещата сензация в Германия

Националът Илиан Мицански реализира единствения гол за Карлсруе при загубата с 1:3 като гост на РазенБалшпорт в дербито от седмия кръг на Втора Бундеслига. Българинът откри резултата в 33-ата минута с хубав удар от 6-7 метра. След това обаче съперникът обърна мача с три попадения. Мицански започна като титуляр и изкара до 73-ата минута, когато беше сменен. С това поражение Карлсруе загуби мястото си в челото и позволи на РазенБалшпорт да излезе на върха с равен брой точки с Дармщад и Кайзерслаутерн.

РазенБалшпорт е новак във Втора Бундеслига и си е поставил амбициозната задача до 2019 година да бъде част от елита. В основата стои Ред Бул, който е собственик на отбора и налива много пари, заради което се очаква тимът да заиграе в Първа Бундеслига съвсем скоро. През лятото клубът направи десетина трансфера, взимайки играчи от клубове като Фиорентина и Щутгарт, в това число подобрявайки рекорда за втория ешелон с привличането на Масимо Бруно от Андерлехт за 9 млн. евро. Младежкият национал на Белгия обаче веднага беше преотстъпен на другия европейски клуб, собственост на компанията за енергийна напитка - Ред Бул (Залцбург). Показателна за амбциите на отбора беше победата с 4:2 над Пари Сен Жермен в контрола това лято.

През 2009 г. Ред Бул взе лиценза на петодивизионния Маркранщад и създаде РазенБалшпорт. В рамките на четири сезона клубът се изкачи до Втора Бундеслига, като дори в една от кампаниите не допусна нито една загуба.

Брандът притежава още три клуба - Ред Бул (Залцбург), Ню Йорк Ред Булс и Ред Бул Бразилия. В Германия обаче има закон, според който даден клуб не може да носи името на спонсора си. По тази причина тимът се казва РазенБалшпорт.