Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Късно събуждане спаси Борусия (Дортмунд) (видео)

Борусия (Дортмунд) се спаси от трета загуба в Бундеслигата, завършвайки 2:2 с Щутгарт у дома в среща от междинния пети кръг. Гостите водеха с 2:0 до 73-ата минута, но след голове на Пиер-Емерик Обамеянг и Чиро Имобиле "жълто-черните" измъкнаха една точка. В края те дори имаха възможности за победен трети точен изстрел, но защитник на "швабите" изби от голлинията.

Двубоят влезе в историята, тъй като в него Юрген Клоп изведе домакините за 209-и път в Бундеслигата, с което подобри досегашния рекорд на Отмар Хитцфелд.

Като цяло тимът му направи един от слабите си мачове и се разигра чак след втория гол на съперника. Още преди почивката Щутгарт, който до днес беше последен в класирането, показа, че не е дошъл да бъде спаринг партньор. Така Тимо Вернер и Кристиан Гентнер бяха близо до откриването на резултата. Най-добрата възможност за Борусия се откри пред Шинджи Кагава, който в 33-ата минута пропусна сам срещу Свен Улрайх, като не успя да го прехвърли точно.

Втората част започна кошмарно за вестфалци. 79 500 фенове на "Сигнал Идуна Парк" видяха как Даниел Дидави порази целта в 48-ата минута. 24-годишният офанзивен полузащитник не спря с това и в 68-ата минута удвои преднината на Щутгарт след нова грешка в отбраната.

Едва след това играчите на Дортмунд влязоха в час. В 70-ата минута Кагава с глава пропусна. Точен обаче беше съотборникът му Пиер-Емерик Обамеянг три минути по-късно, излизайки очи в очи с Улрайх.

Борусия продължи да натиска и в 86-ата минута Имобиле се възползва от неразчетено излизане на вратаря на Щутгарт и насочи кълбото в мрежата за 2:2. Домакините продължиха да атакуват яростно и в 92-ата минута Антонио Рюдигер ги лиши от победата, след като изби шут на Лукаш Пишчек.

Участникът в Шампионската лига остава на 4 точки зад лидера Байерн (Мюнхен), а идния уикенд му предстои дерби с Шалке 04. При Щутгарт положението е плачевно, като тимът е предпоследен без нито един успех до момента.

Borussia Dortmund 2: 2 Stuttgart | Bundesliga... by PakibeatsPK