Пирин Голф & Кънтри Клуб посрещна първия голф турнир GENERALI GOLF OPEN

Пирин Голф & Кънтри Клуб посрещна първия голф турнир GENERALI GOLF OPEN на 20 септември 2014. Над 90 състезатели на възраст от 8 до 65 години се състезаваха в три дивизии за атрактивните награди.

GENERALI GOLF OPEN се проведе на 18 дупки на шампионското игрище Ian Woosnam golf course. Състезателите показаха индивидуалните си умения и бяха разделени на 3 дивизии в зависимост от хендикапа си-дивизия А (хендикапи до 12.4), дивизия В (хендикапи 12.5- 22) и дивизия С (хендикапи 22.1- 36). Шампионската дивизия се състезава във формат Строукплей, а другите 2 дивизии във формат Индивидуален Стейбълфорд.

Шампион в майсторската дивизия (А) стана Трифон Сидеров със 70 удара нетен резултат (8 удара над пара) и хендикап 10, който влиза в челната тройка на голяма част от състезанията в голф клуба. Второто място зае Илия Ел-Фелеки също с резултат от 70 удара (нетен), но по слаба игра на последните 9 дупки, следван от младежа Раян Стайков с 1 удар повече от водачите в класирането (71 удара нетен резултат).

Специална награда за най-добър брутен резултат грабна Олег Чернев с резултат от 77 удара (4 удара над пара на игрището), който си застрахова първото място за следващото издание на GENERALI GOLF OPEN.

В дивизия В първи се класира Уорън Смит с 40 нетни Стейбълфорд точки, следван от Владислав Кайзеров (38 точки) и Владимир Михайлов (36 точки).

В третата дивизия Ивайло Филипов грабна първото място с резултат от 42 точки. Втора стана девойката Десислава Курдова (39 точки), следвана от най-малкия състезател Борис Стойков, който нетърпеливо очакваше церемонията по награждаване.

Специалните награди за „Най-дълъг удар” на 7-а дупка - борба срещу вятъра спечели Красимир Мартинов, а трофея за „Най-близо до флага” на 15-а спечели Румен Маневски - само на 3.20 м. от дупката.

На специална церемония наградите на победителите връчи г-н Ивайло Йосифов, главен изпълнителен директор на Дженерали България.

„Ние в Дженерали сме щастливи да имаме възможността да организираме този голф турнир на това хубаво място. Надяваме се, тази инициатива да не е еднократна, а да имаме силите и възможностите да я превърнем в хубава традиция. Дженерали България винаги е подкрепяла спортните прояви и силно промотира здравословния и активен начин на живот. Компанията подкрепя детски футболни турнири, ски състезания от световния календар, както и редица други регионални инициативи. Ние сме част от обществото в което работим и съществуваме и се стараем и помагаме това да е едно здраво и активно общество”, коментира Ивайло Йосифов.