Голям провал за ЦСКА - втородивизионен тим изхвърли червените от турнира за Купата (видео+галерия)

ЦСКА допусна голяма издънка в турнира за купата на България, след като тимът на Стойчо Младенов падна с 1:2 при гостуването си на втородивизионния Монтана и се сбогува с надпреварата още на 1/16-финал.

Армейците откриха резултата чрез Тони Силва в 73-та минута, но малко по-късно Мирослав Антонов изравни и изпрати срещата в продължения. В края на първото гол на Сергей Георгиев бе достатъчен на лидера в "Б" група да хвърли бомбата, елиминирайки ЦСКА.

Успехът на монтанчани бе напълно заслужен, тъй като в определени периоди те дори надиграваха именития си противник и създадоха значителен като брой опасности пред гостуващия страж Якуб Дивиш.

Това бе второ сериозно поражение през последните години за Стойчо Младенов в този турнир. През 2012 година наставникът отпадна с ЦСКА и от Септември (Симитли).

Първата опасност в мача бе пред вратата на гостите. В 6-та минута Минчев изведе Сергей Георгиев отдясно в наказателното поле на червените. Нападателят стреля силно, но и доста неточно макар да се намираше на добра позиция.

В 20-та минута и армейците напомниха за своята класа, когато Сержио Буш засече с глава центриране отляво, но топката излезе в аут. Минута по-късно домакинската отбрана изпусна Антон Карачанаков, който се озова очи в очи с вратаря Василев, но стреля в аут.

Монтана - ЦСКА

Монтана отговори с изключително опасна атака в 23-та минута, която като по чудо не доведе до гол в червената врата. Сергей Георгиев излезе сам срещу Дивиш и стреля, но шутът му срещна десния страничен стълб. Топката бе овладяна от Мирослав Антонов, който шутира от 5-6 метра, но в тялото, а след това и в ръката на Причиненко. След този рикошет последва нов шут на Георгиев и добавка на Антонов, след която топката спря в мрежата на ЦСКА, но попадението правилно бе отменено поради засада.

Малко след тази ситуация нов опасен изстрел на футболист от Монтана излезе в аут.

В 35-та минута Монтана направи нов сериозен пропуск. Ерик Почански се откъсна отляво в наказателното поле на гостите и стреля, но Дивиш изби в корнер. Червените отговориха 120 секунди по-късно, когато Милисавлевич центрира към Кукоч, хърватинът стреля по земя, но шутът му профуча покрай лявата греда на Василев.

В 44-та минута Миро Антонов получи отличен извеждащ пас, след който се откъсна от центъра на терена сам срещу вратаря, но се зсуети в наказателното поле на гостите и настигналият го Тончи Кукоч му отне топката. При това положение хърватинът побутна своя съперник с ръка, но реферът Александър Костадинов прецени, че всичко е по правилата и не трябва да отсъжда дузпа.

На полувремето наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов осъществи две промени. На местата на Жуан Фелипе и Антон Карачанаков пусна Йоахим и Тони Силва.

Второто полувреме започна с по-добра игра и натиск на червените. В 49-та минута Тони Силва стреля от 20 метра, но право в ръцете на вратаря.

Седем минути по-късно и Буш опита да изненада Ивайло Василев с изстрел от воле, но стражът на домакините отново спаси.

Постепенно домакините изравниха играта, но в 73-та минута направиха няколко груби грешки, след които ЦСКА откри резултата. Първо футболист на Монтана се размина с топката и тя достигна до Милисавлевич, който напредна по лявото крило и центрира остро по земя. Бранителите на монтанчани не се ориентираха добре и изпуснаха Тони Силва, който отблизо с глава вкара за 1:0 за ЦСКА.

Домакините отговориха бързо на предизвикателството и в 80-та минута успяха да изравнят. Мирослав Антонов получи дълъг пас зад гърба на червената отбрана и майсторски прехвърли Якуб Дивиш.

Секунди по-късно Монтана можеше да осъществи пълен обрат, когато Здравко Лазаров се озова сам срещу вратаря и бе съборен от Дивиш в наказателното поле, но реферът отсъди несъществуваща засада.

ЦСКА отговори със сериозен пропуск на резервата Луис Соарес, който стреля във вратаря от 7-8 метра.

До края на редовното време двата отбора не успяха да си отбележат гол и срещата отиде в продължения. В 93-та минута Йоахим изведе отлично Милисавлевич, който стреля с левия крак, стражът на домакините докосна леко топката, която се отби в дясната греда.

Малко по-късно шут на Йоахим бе спасен от Василев.

Така се стигна до последната минута на първото продължение, когато Почански центрира отляво, Кукоч подцени изсипаната топка, позволи на Сергей Георгиев да го изпревари и отбележи втори гол за Монтана.

В началото на второто продължение домакините за малко не вкараха трето попадение. Те организираха контраатака след грешка на Маркиньос в центъра на терена. Топката попадна в Здравко Лазаров, който центрира отлично към резервата Йордан Тодоров, но последният не успя да вкара от 5-6 метра.

В 114-та минута армейците можеха да изравнят след шут на Тони Силва, но Василев някак изби в корнер.

След неговото изпълнение Монтана организира изключително опасна контраатака, при която Миро Антонов излезе сам срещу Дивиш, но стреля покрай дясната греда.

Това бе последната опасност в мача и след 120-минутната драма Монтана заслужено продължи напред.

МОНТАНА - ЦСКА 2:1 (след продължения)