Каква драма! Ливърпул отстрани Мидълзбро след 16:15 (видео)

Отборът на Ливърпул отстрани Мидълзбро след изключителна драма на "Анфийлд" в мача от 3-ия кръг на Купата на Лигата в Англия. Двата тима направиха страхотно зрелище, което ще остане в историята с краен резултат 16:15. В редовното време те си размениха по един гол дело на Джордан Роситър в 10-ата и Адам Рийч в 63-ата минута. След това в продълженията домакините отново взеха преднина чрез Сусо в 108-ата минута, но в допълнителното време на второто продължение гостите спечелиха дузпа и Патрик Бамфорд вкара за 2:2. Така рулетката на дузпите трябваше да реши всичко, но и там нещата се развиха по възможно най-драматичният начин, като двата тима изпълниха общо 30 дузпи преди да определят победителя, а това бе отборът на Ливърпул след 14:13 точни удара от бялата точка.

Срещата започна отлично за Ливърпул и още в 10-ата минута домакините откриха резултата. Тогава неразбирателство в отбраната на гостите доведе до сблъсък между защитник и вратаря, след това Рики Ламбърт стреля, но ударът ме бу спасен, за да се стигне до нов изстрел на Джордан Ростлер от далеч в опразнената врата за 1:0.

Мърсисайдци обаче не довършиха съперника и в крайна сметка позволиха да се стигне до изравняване. В 63-ата минута след центриране от фаул Рийч с глава простреля вратата на Симон Миньоле за 1:1.

В крайна сметка редовното време завърши при този резултат и се наложи да се играят продължения. В тях обаче домакините бяха далеч по-свежият отбор и видимо повече търсеха гола, който дойде в 108-ата минута, когато след разбъркване пред вратата на Мидълзбро Сусо бе най-съобразителен и успя да промуши кълбото във вратата за 2:1.

И когато изглеждаше, че мърсисайдци ще спечелят мача, в последната минута на продълженията Коло Туре извърши нарушение срещу нахлуващия на скорост в наказателното поле Патрик Бамфорд, който сам реализира отсъдената дузпа и направи резултата 2:2.

Така се стигна до изпълнение на дузпи. Там героят за гостите Бамфорд направи първия пропуск за своя тим, но пък при решителната пета дузпа Рахийм Стърлинг също пропусна за Ливърпул и позволи на Мидълзбро да остане в мача. След това двата тима показаха страхотни нерви от бялата точка, като се наложи всички играчи да изпълнят дузпи и всички се справиха перфектно, включително и вратарите. Тогава започнаха повторни изпълнения и чак тогава Алберт Адома пропусна 15-ата дузпа за своя тим и така подари победата на мърсисайдци.