Арсенал аут от Купата на Лигата

Отборът на Арсенал стана поредният гранд, който приключи участието си в турнира за Купата на Лигата в Англия. "Артилеристите" допуснаха обрат от 1:0 до 1:2 в домакинството си на Саутхамптън от 3-ия кръг на надпреварата. Домакините на "Емиратс" играха с доста резерви и това може би им изигра лоша шега.

Арсенал пръв откри резултата в мача. В 14-ата минута Алексис Санчес с прекрасно изпълнение от фаул заби топката в мрежата за 1:0. Саутхампън обаче успя да направи пълен обрат до края на първото полувреме. В 20-ата минута Мане бе спънат за дузпа от Томаш Росицки, а Душан Тадич хладнокръвно реализира наказателния удар за 1:1. В 40-ата минута пък при разбъркване след корнер топката стигна до Натаниел Клайн, който с удар извън наказателното поле простреля вратата на Давид Оспина за 1:2.

През втората част домакините направиха опит да стигнат до обрат, но усилията им не дадоха резултат, а на няколко пъти "светците" също бяха близо до трети гол, с който да решат всичко.

В крайна сметка мачът завърши с победа на Саутхамптън и отборът продължава напред в турнира, като вече очаква следващия си съперник.