Христов: Предстои ни най-важния мач за годината

Бранителят на Ботев (Пловдив) Йордан Христов обяви предстоящия сблъсък с градския съперник Локомотив като най-важния мач за годината. Това свое изказване десният защитник на канарчетата направи след победата с 4:0 над състава на Локомотив (Мездра) в 1/16-финален мач от турнира за купата на България.

"Беше труден мач за нас. Първото полувреме не бяхме толкова настоятелни, колкото през второто. Трябваше по-рано да решим мача, но важното е, че го спечелихме. Мездра е приятен отбор, който игра футбол. Имаха една ситуация при 1:0 и ако бяха успяли да я реализират, мачът можеше да отиде другаде.

Сега ни предстои най-важния мач за годината. Трябва да спечелим пред нашата публика. Няма какво да призовавам феновете. Знам, че ще подкрепят отбора от първата до последната минута, това е сигурно. Остава само ние да си свършим работата на терена", допълни Христов.