Байерн показа кой е лидерът в Германия (видео)

Байерн (Мюнхен) излезе начело в Бундеслигата след категоричен успех с 4:0 над досегашния лидер Падерборн 07 в двубой от междинния пети кръг. Марио Гьотце вкара два гола - в 8-ата и 78-ата минути, а по веднъж се разписаха Роберт Левандовски в 14-ата минута и Томас Мюлер в 85-ата минута. По същото време Майнц 05 и Хофенхайм не успяха да спечелят своите мачове и така баварците излязоха начело, като няма как да бъдат свалени от там след изигравенето на останалите срещи от кръга.

Ариен Робен започна като титуляр за домакините, след като до последно беше под въпрос заради контузия. Холандецът отново беше на висота и показа, че е безценен за тима, още повече при отсъствието на Франк Рибери. Джосеп Гуардиола подреди своите в схема 4-2-3-1 със Себастиан Роде като десен бек и Лаам като вътрешен халф.

Първата възможност беше пред вратата на Мануел Нойер, след като в 4-ата минута Елиас Качунга стреля със странична ножица, но топката мина над гредата.

Четири минути по-късно обаче шампионите нанесоха своя удар. Робен, Томас Мюлер и Гьотце комбинираха, за да може последният да завърши атаката с хубав удар за 1:0.

Байерн продължи да атакува и последваха пропуски на Дейвид Алаба и Лева. Все пак в 14-ата минута полякът намери мрежата за 2:0. Повторенията обаче показаха, че нападателят е бил в засада при подаването на Филип Лаам към него.

Гостите пропуснаха да намалят изоставането си в 24-ата минута, когато Идир Уали излезе сам срещу Нойер, но стреля слабо право в ръцете му.

Последваха нови възможности пред Робен, Левандовски и Гьотце, които също не бяха реализирани.

На полувремето Пеп смени Жером Боатенг с Рафиня и нисичкият бразилец заигра като централен защитник. Това не промени нищо, тъй като шампионите продължиха да владеят играта.

Все пак в 58-ата минута Чаби Алонсо попречи на Сюлейман Коч да вкара за Падерборн 07, след като на шпагат изби топката секунди преди да последва удар. В 70-ата минута въпросният Коч отново беше близо до гола, но Нойер отрази. Гостите започнаха да атакуват по-често след 65-ата минута и то най-вече защото домакините свалиха темпото.

До изненада обаче не се стигна и в 78-ата минута Гьотце направи 3:0 след разбъркване в полето на съперника. Атаката започна от Робен, който с лекота премина по дясното крило и центрира. Холандецът стори същото и в 85-ата минута, намирайки Мюлер за крайното 4:0.

В следващия кръг Байерн гостува на другия новак - Кьолн, а на Падерборн 07 предстои домакинство на Борусия (Мьонхенгладбах).